Karta sieciowa Modem Hub Router Switch Bridge Transceiver Inne technologie
 

strzalkaLaser

OPIS SYSTEMU:

Kompletne łącze składa się z dwóch głowic wraz z konstrukcjami wsporniczymi. Głowice instalowane są na zewnątrz, zazwyczaj do ścian budynków. Wymagana jest widoczność pomiędzy nimi. Tuż obok głowicy instaluje się zewnętrzną jednostkę przyłączeniową OIU, która pozwala na łatwe połączenie pomiędzy głowicą a kablami wychodzącymi z urządzeń sieciowych. Dodatkowo OIU zawiera jednostkę zasilającą, dostarczającą do głowicy niskie napięcie. Głowica laserowa zawiera komplet wskaźników, pozwalających na sprawdzenie aktualnego stanu łącza. Opcjonalna jednostka wewnętrzna IDU zawiera moduł zarządzania. Zainstalowane na przednim panelu IDU wskaźnik pozwalają na podgląd alarmów i poziom odbieranego sygnału. Moduł zarządzania pozwala przez zainstalowany na komputerze PC program LaserBit-View na stałe monitorowanie pracy łącza. Połączenie pomiędzy komputerem a modułem zarządzania może być zrealizowane poprzez Ethernet lub RS-232.

transceiver

lupaRys.1.
Laser.

ZASTOSOWANIE:

Łącze LBTel-5000-8E1 pozwala na transmisję danych, głosu i video na dystansie do 5000m. Podstawowym zastosowaniem jest łączenie sieci LAN znajdujących się w budynkach rozdzielonych ulicą, placem, torami kolejowymi, itp.
Wykorzystanie bezprzewodowej łączności optycznej ma wiele zalet:

  • nie jest potrzebny przydział częstotliwości - brak opłat dla URTiP
  • łatwa instalacja i szybkie uruchomienie
  • pełne bezpieczeństwo dla człowieka i dla środowiska

strzalka Przetwornik światłowodowy

 

12 Mbit/s - nowe przetworniki światłowodowe dla sieci .

Dotychczas oferowane przetworniki do sieci mogły pracować z maksymalną prędkością przesyłu danych 1,5 Mbit/s. Nowe przetworniki umożliwiają pracę z maksymalną zdefiniowaną prędkością 12 Mbit/s. Każdy moduł posiada po dwa porty elektryczne i w zależności od wykonania 1 lub 2 porty optyczne. Dostępne są wersje dla światłowodów z tworzywa (zasięg 400 m), światłowodów szklanych wielomodowych (zasięg 3 km) jak i światłowodów szklanych jednomodowych (zasięg do 15 km). Moduły dzięki funkcji retiming regenerują odbierane sygnały (kształt, położenie czasowe i amplitudę). Umożliwia to instalację 144 odcinków światłowodowych, a maksymalna rozpiętość sieci może wynosić nawet 100 km. Możliwość realizacji topologii podwójnego pierścienia optycznego w połączeniu z redundantnym zasilaniem 24 V DC /48 V DC gwarantują wysokie bezpieczeństwo przekazu i niezawodność sieci. Na przedniej części modułu znajdują się cztery diody LED służące do diagnostyki poszczególnych portów oraz samego modułu. Oprócz sygnalizacji optycznej moduły posiadają styk informacyjny, który sygnalizuje pojawienie się ewentualnych błędów.

Urządzenia wykonane są w postaci kompaktowych modułów przeznaczonych do montażu na standardowych szynach DIN. Ich masywna aluminiowa obudowa wykonana w postaci odlewu ciśnieniowego chroni przed zakłóceniami pola elektromagnetycznego, zabrudzeniem, wahaniami temperatury w zakresie od 0° C do 60° C jak i mechanicznym uszkodzeniem.

transceiver

lupaRys.2.
Przetwornik światłowodowy.

 

strzalkaWieloportowy Koncentrator GPRS

 

Wieloportowy Koncentrator GPRS (GPRS enabler) jest rozbudowaną wersją koncentratora jednoportowego i zapewnia przezroczystą komunikację dla urządzeń podłączanych do każdego z portów szeregowych. Przy czym do każdego z portów można podłączać różne urządzenie takie jak terminal płatniczy, lojalnościowy, serwer komunikacyjny systemu kasowego itp. Interfejsem od strony sieci GPRS jest modem SIEMENS'a, za pośrednictwem którego przekazywany jest ruch od lokalnych urządzeń adresujących pakiety danych zazwyczaj na wybrany IP/ port, choć możliwe są inne rozszerzenia i metody logowania zestawianych połączeń.
Sprzętowo koncentratory występują w kilku wersjach, które rozróżniane są liczbą (3, 7, 11, 16) portów do których podłączane są urządzenia terminalowe. Wyróżniane są 2 poziomy zabezpieczeń na okoliczność awarii sieci operatora GSM w tym na poziomie liczby kart SIM, które mogą być używane w jednej lokalizacji.

transceiver

lupaRys.3.
Wieloportowy Koncentrator GPRS.

 

 

 

up

Optymalizacja pod:Opera 8.5+|Firefox 1.5+|Internet Explorer 6.0+|rozdzielczośc:1024x768|firefox|opera|